
Zastanawiasz się, jaki klej do membran wybrać? Jeśli poszukujesz rzetelnego rozwiązania, zapoznaj się z ofertą klejów kontaktowych. Z tego artykułu dowiesz się więcej o ich zastosowaniu i właściwościach.
Co wyróżnia nowoczesny klej membranowy EPDM?
Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę, że preparaty przeznaczone do łączenia ze sobą materiałów na bazie EPDM są odpowiednie także do ciepłego montażu stolarki budowlanej. Trudno nie wspomnieć w tym miejscu o dużej uniwersalności produktu – wystarczy sprawdzić, na jakich podłożach budowlanych można bez przeszkód przeprowadzić aplikację. SPRAY-KON EPDM, który znajdziemy na stronie 4Technik, zaaplikujemy np. na cegłę, gips, metal, beton, płytę OSB, gazobeton i drewno.
Jak stosować klej do membran?
To całkowicie naturalne, że wszyscy, bez względu na swoje umiejętności, poszukujemy wyrobu, pozwalającego na bezproblemowe zastosowanie. Mimo łatwości użytkowania kleju do membran, musimy jednak pamiętać o pewnych zasadach. Eksperci zalecają np., żeby tego typu preparaty były używane w temperaturze pokojowej. W ten sposób uzyskamy optymalny czas odparowania rozpuszczalnika i przyspieszymy klejenie.
Nowoczesne systemy nanoszenia pozwalają na precyzyjną aplikację. Warto jednak dobrze weryfikować, czy nie nałożyliśmy nadmiary kleju. Gdy preparat nałożymy już na obie klejone powierzchnie, należy chwilę odczekać, aż rozpuszczalnik odparuje, a następnie docisnąć do siebie elementy.
SPRAY-KON czyli kleje nie tylko do membran
Taki wyrób znajduje zastosowanie u osób, którym zależy na skutecznym i sprawnym klejeniu membran dachowych EPDM, ale rozwiązania z serii SPRAY-KON wybierają także podmioty i osoby prywatne, przedstawiające inne potrzeby. Przykładowo kleje z serii SPRAY-KON dostępne m.in. w sklepie 4Technik można stosować także do:
- wełny mineralnej;
- wygłuszeń akustycznych;
- paneli PCV;
- wykładzin dywanowych.
Klej kontaktowy do membran – co jeszcze musisz o nim wiedzieć?
Cenne może okazać się wyposażenie w specjalne rozpuszczalniki. Przeważnie dostępne są w tych samym sklepach, co kleje kontaktowe do membran. Dzięki nim z łatwością usuniemy ewentualny nadmiar preparatu. Dobrym pomysłem może okazać się także wykonanie testu przyczepności jeszcze przed właściwym klejeniem. To sprawdzony sposób na upewnienie się, jak preparat działa na konkretny materiał.